קפיטל פקטור משיגים לכם מימון בתנאים הטובים ביותר

smartphone 03-372-2988

בלוג

פוסטים עדכניים בנושא משכנתאות

האם כדאי לקחת משכנתא צמודה למדד

8 מרץ, 2017

הבית החדש עומד כבר בפתח החלום, הרצון להפסיק ולשכור דירה נוכח תשלומים בלתי פוסקים וגבוהים, עומדת על הפרק, הרצון לשינוי כבר בפתח. מה עושים? מה חשוב לדעת לפני שלוקחים משכנתא? מהי ריבית משכנתא טובה? שאלות כאלה ואחרות לרבות ייעוצו של היועץ המקצועי, תעמודנה לצד השאלה העיקרית, כל מה שרציתם לדעת על הצמדה, מדד ועל משכנתא בו זמנית.

משכנתא צמודה למדד

על משכנתא וסוגי ריביות

הבנקים מציעים היום קשת רחבה של מסלולי משכנתא, זה לא פשוט לאדם מהשורה להתמקצע בכל סוגי המסלולים המוצעים. צריך להבין שמשכנתא טובה מורכבת משני גורמים (לפי הסדר הזה): המסלולים הנכונים ביותר והריביות הנמוכות ביותר. על מנת לחדד את הנקודה, לפעמים מוצע ללקוח מסלול בריבית נמוכה שעל פניו נראה אטרקטיבי ביותר! אך הלקוח לא יודע שעדיף לו לבחור מסלול אחר בריבית מעט גבוהה יותר. לבניית תמהיל משכנתא יש משמעות עצומה על הריבית המצטברת שיחזירו הלווים לאורך חיי ההלוואה.

 

על הצמדה ועל יתרון

האם כדאי לקחת משכנתא צמודה למדד? התשובה מורכבת מכדי שנוכל לבטא אותה בכמה שורות. אם ננסה לתמצת, ללקוח שמעוניין בהחזר חודשי נמוך או לקוחות שעקב הכנסתם הנמוכה הם מחויבים על ידי הבנק לעמוד בהחזר מסוים, כדאי לשקול בחיוב אפיק צמוד. כיוון שהוא מאפשר החזרים חודשיים נמוכים (בתחילת חיי המשכנתא). מצד שני, סביר להניח שהחזרים אלה ילכו ויגדלו עם השנים ובנוסף יתרת הקרן עלולה שלא לקטון בכלל (ואף לעלות) בשנים הראשונות. לכן, כאשר שוקלים לשלב אפיקים מדדיים מומלץ לבדוק אינפלציה עכשווית וצפי אינפלציוני לשנים הבאות.

 

קפיטל פקטור הינה חברה לייעוץ משכנתאות המספקת שירותי ייעוץ לאנשים פרטיים וליזמי נדל”ן. קפיטל פקטור תשיג את המשכנתא המשתלמת ביותר עבורכם ותחסוך לכם עשרות אלפי שקלים.

מעוניינים בייעוץ עם מומחה למשכנתאות? השאירו פרטים לתיאום פגישה
שלח
הוספת הודעה
למאמרים נוספים:

27 ינואר, 2020

קרא עוד

משכנתא מדרגה שנייה

רכישת דירה מקבלן בהלוואת גרייס

26 מרץ, 2019

קרא עוד

ההבדל בין הלוואת גרייס להלוואת בלון

חישוב הלוואת בלון למשכנתא

27 פברואר, 2019

קרא עוד

מהי הלוואת בלון

 

יצירת קשר

accessible
כלי נגישות

Powered by - Wemake

close לורם לורם לורם