קפיטל פקטור משיגים לכם מימון בתנאים הטובים ביותר

smartphone 03-372-2988

בלוג

פוסטים עדכניים בנושא משכנתאות

שינוי מועד תשלום המשכנתא

29 אוגוסט, 2018

החזרי המשכנתא הינם החזרים מהותיים ומהווים בממוצע כ- 25% עד 30% מסך ההכנסה נטו של הלווים. לא תמיד ההחזר החודשי של המשכנתא נוח מבחינת העיתוי. יש לווים שכתוצאה משינוי מקום עבודה  מקבלים את המשכורת לקראת העשירי בכל חודש, במקום ה- 1, למשל.

 

מבחינתם דחיית התשלום מה- 1 לחודש, כפי שהתחייבו בעת לקיחת המשכנתא,  ל- 10 או ל- 15 בכל חודש תהיה נוחה יותר. בהתאם לחוק, החל משנת 2005 ואחת לארבע שנים יוכל כל לבחור את מועד החיוב המתאים לו.

 

מהם המועדים בהם משלמים את תשלומי המשכנתא?המשכנתא משולמת בבנקים על בסיס חודשי בתאריכים 1, 10, 15 לכל חודש.

 

איך מבצעים שינוי במועד חיוב המשכנתא?

הכי פשוט, פונים ליועץ משכנתאות בסניף בו לקחתם את המשכנתא. אם כי ניתן לבצע שינוי במועד החיוב בכל סניף אחר בבנק בו לקחתם משכנתא. הפעולה כרוכה במילוי טפסים רלוונטיים.

 

ברוב הבנקים, ניתן לבצע את התהליך דרך פנייה למוקד המשכנתאות. אופן התהליך בקיצור: מתקשרים למוקד המשכנתאות של הבנק הרלוונטי← מבקשים שישלחו אליכם טופס הוראה לחיוב חשבון ← מילוי הטופס והחתמתו בסניף הבנק הרלוונטי על מועד השינוי← שליחת הטופס חתום למוקד.

שינוי מועד תשלום המשכנתא

 

האם פעולה זו כרוכה בעמלה?

שינוי מועד החיוב כרוך בשתי עמלות:

 

  • עמלה חד פעמית – זוהי עמלה תפעולית המשולמת עקב ביצוע הפעולה מצד הבנק. העמלה התפעולית מתחילה ב-125 שקל למי שמשנה מועד חיוב של הלוואה אחת. העמלה גדלה ב-50 שקל על כל שינוי מועד של הלוואה נוספת ולא יותר מ- 225 ₪.

 

  • עמלת ריבית – זוהי עמלה על דחיית פירעון ההלוואה במספר ימים. עמלה זו מושפעת מגובה המשכנתא שנותרה. ככל שיתרת המשכנתא גבוהה יותר, העמלה תהיה גבוהה יותר. גובה הריבית עבור כל יום דחייה הינה ריבית הפריים מינוס רבע אחוז, ריבית שנתית לחלק ל- 365 יום.

  

דוגמא: נניח יש לכם משכנתא של 300,000 ₪, המשולמת ב- 1 של כל חודש. ועכשיו תבקשו להזיז אתההחזר ל- 10 של כל חודש. כמו כן ריבית הפריים 1.6% (נכון לכתיבת המאמר). גובה הריבית שתשלמו: 99.86 = 300,000∙(10-1)∙(1.6%-0.25%)/365

 

לסיכום, תהליך שינו מועד תשלום משכנתא הינו הליך פשוט וקצר. פשוט מתקשרים למוקד המשכנתאות של הבנק ממנו לקחתם את המשכנתא ומבקשים שישלחו לכם טופס בקשה. מחתימים את הטופס בסניף ושולחים חזרה בפקס. הליך זה אינו אמור לפגוע בדירוג האשראי של הלווה.

 

מעוניינים בייעוץ עם מומחה למשכנתאות? השאירו פרטים לתיאום פגישה
שלח
הוספת הודעה
למאמרים נוספים:

27 ינואר, 2020

קרא עוד

משכנתא מדרגה שנייה

רכישת דירה מקבלן בהלוואת גרייס

26 מרץ, 2019

קרא עוד

ההבדל בין הלוואת גרייס להלוואת בלון

חישוב הלוואת בלון למשכנתא

27 פברואר, 2019

קרא עוד

מהי הלוואת בלון

 

יצירת קשר

accessible
כלי נגישות

Powered by - Wemake

close לורם לורם לורם